Zimą nie przeprowadzaj szybkiego testu na koronawirusa na zewnątrz!
Niska temperatura może wpływać na wyniki testu na antygen COVID-19. Z tego powodu firma nal von minden z Moers w Niemczech podkreśla, że szybkich testów nie należy stosować na zewnątrz w temperaturach poniżej 15 stopni Celsjusza. Prawidłowe użycie testu antygenowego NADAL® COVID-19 jest niezwykle ważne dla uzyskania wiarygodnych wyników. Prosimy zatem poświęcić czas na dokładne zapoznanie się z instrukcją użytkowania i przestrzeganie wytycznych.

Według przedstawicieli firmy nal von minden GmbH prawdopodobieństwo zarażenia się na zewnątrz jest mniejsze niż w zamkniętej przestrzeni, dlatego szybkie testy koronawirusa są coraz częściej przeprowadzane właśnie na zewnątrz. „Pomysł przeprowadzenia szybkiego testu na zewnątrz nie jest oczywiście zły, ale zdecydowanie odradzamy go w mroźne zimowe temperatury, ponieważ może to prowadzić do fałszywych wyników. Wszystkie komponenty testowe, w tym kaseta testowa, próbka i bufor, muszą być używane w temperaturze od 15 do 30 stopni Celsjusza”. mówi Roland Meißner, dyrektor generalny nal von minden GmbH. Kiedy jest zimno, wszystkie procesy trwają dłużej, mówi Meißner. „Natężenie przepływu jest wolniejsze. Dlatego od momentu pobrania próbki z nosa lub gardła do momentu, w którym zareaguje z przeciwciałami w szybkim teście, mija więcej czasu, co może prowadzić do fałszywych wyników”. Dlatego test antygenowy NADAL® COVID-19 powinien być przeprowadzany wyłącznie w pomieszczeniach lub w temperaturach od 15 do 30 stopni Celsjusza, co jest to również podane w instrukcji użytkowania dołączonej do każdego zestawu.
Prawidłowo stosowany test antygenowy NADAL® COVID-19 oferuje najwyższą jakość, co zostało niedawno potwierdzone w badaniu przeprowadzonym przez renomowany Berliński Szpital Uniwersytecki Charité. Niemieckie Federalne Ministerstwo Zdrowia również zaleciło szybki test nal von minden GmbH, a nawet włączyło jego stosowanie do krajowej strategii testowania. W przypadku testu antygenowego NADAL® COVID-19 wyniki należy odczytać dokładnie po 15 minutach, ponieważ dokładnie wtedy zachodzą pożądane reakcje immunologiczne. Aby przeprowadzić badanie, personel medyczny musi pobrać wymaz z jamy ustnej lub nosogardzieli. „Podczas pobierania wymazu z ust należy uważać, aby nie dotykał on języka ani zębów, w przeciwnym razie materiał próbki może tam utknąć”, mówi Meißner. „Dlatego bezpieczniejszym rozwiązaniem jest pobranie próbki z nosogardzieli”.