Szybki test moczu firmy Reactif - 11 parametrów - 100 szt.
Paskowy test stanu zdrowia Reaclif Health: określa 11 parametrów
Test służy do diagnozowania stanu zdrowia w warunkach domowych. Za jego pomocą można wykryć i określić aż 11 parametrów z moczu:
-
kwas askorbinowy
-
bilirubina
-
krew
-
glukoza
-
ciała ketonowe
-
leukocyty
-
azotyny
-
pH
-
białka
-
ciężar właściwy moczu
-
urobilinogen
Test jest prosty do przeprowadzenia samodzielnie, bardzo precyzyjne wyniki otrzymuje się niemal natychmiast.
Jak przeprowadzić test?
Pasek testowy należy na krótko zanurzyć w pojemniku z moczem, następnie wytrzeć go i odczekać 60 do 120 sekund. Po tym czasie wyniki są gotowe do porównania z tabelą kolorów dołączoną do testu – wynik zależy od tego, jaki kolor pojawi się na pasku w miejscu oznaczenia danego parametru.
Dlaczego warto monitorować stan zdrowia za pomocą testu Reaclif Healt?
Test paskowy pozwalający określić 11 parametrów pomaga na bieżąco monitorować stan zdrowia i uzupełniać diagnostykę laboratoryjną. Szczególnie przydatny jest dla osób w ciąży i na dietach, pacjentów z cukrzycą, w trakcie infekcji nerek, pęcherza moczowego oraz wątroby.
Test pozwala wykryć ewentualne odstępstwa od norm zdrowotnych dla wymienionych parametrów już na wczesnym etapie zmian. Odstępstwa stanowią sygnał i wskazówkę do tego, by się dalej diagnozować, zmienić coś w swoim trybie życia i podjąć kroki zaradcze.
PARAMETRY:
Kwas askorbinowy/witamina C
Poziom witaminy C w moczu nie wskazuje na występowanie lub brak jakiejś choroby, jest to parametr dodatkowy, o tyle istotny, że obecność w moczu kwasu askorbinowego może zafałszować wyniki testu dla krwi i glukozy. Dlatego analizę wyników testu zacząć należy właśnie od tego parametru.
Białka
Wysoki poziom białka w moczu może wskazywać na zapalenie nerek. U pacjentów z grup ryzyka (z wysokim ciśnieniem i cukrzycą) podwyższony poziom białka może sygnalizować początek uszkodzenia nerek.
Leukocyty
Podwyższony poziom leukocytów (białych krwinek) w moczu sygnalizuje obecność stanu zapalnego nerek, dróg moczowych lub układu rozrodczego.
Krew
Wykrycie w moczu krwi (konkretnie: hemoglobiny) może być objawem infekcji dróg moczowych lub obecności kamieni w nerkach czy pęcherzu.
Azotyny
Ich pojawienie się w moczu zawsze związane jest z zakażeniem bakteryjnym. Także wykrycie azotynów to sugestia odmiedniczkowego zapalenia nerek.
Glukoza
Obecność na pasku testowym glukozy związana jest albo z cukrzycą, albo z chorobą nerek.
Bilirubina
Ten naturalny metabolit jest wynikiem procesu rozpadu czerwonych krwinek w śledzionie. Podwyższone poziomy odnotowuje się w chorobach wątroby lub pęcherzyka żółciowego.
Urobilinogen
Wykrycie w moczu urobilinogenu jest sygnałem chorób wątroby i dróg żółciowych. Urobilinogen powstaje w jelitach w efekcie rozkładu bilirubiny.
Ciała ketonowe
Są to produkty przemiany materii tłuszczów. Są wydalane z moczem, ale jeśli jest ich w nim dużo, może to świadczyć o cukrzycy. Ilość ciał ketonowych w moczu wzrasta także w trakcie infekcji przebiegających z wysoką gorączką.
Poziom pH
Wysokie (mocno zasadowe) pH wskazuje na infekcję układu moczowego lub kamicę nerkową. Zbyt niskie (mocno kwaśne) pojawia się m.in. po długotrwałej biegunce, nadmiernym spożyciu alkoholu i aspiryny, a także w odmie płucnej.
Ciężar właściwy
Miara gęstości moczu. U osób z chorobami nerek ciężar właściwy moczu może być obniżony, z kolei zbyt wysoki odczyt wskazuje na choroby serca i wątroby.
Uwaga! To jest wyrób medyczny, używaj go zgodnie z instrukcją.